Major League

Updated Wednesday July 17, 2019 by Boys Baseball of Aurora BBA.

CHAMPION 

MANAGER 

YEAR

RUNNER-UP 

MANAGER 

Aurora Police Jose Acevedo 2018 Restoration Techs Kevin Ream
Panchos Restaurant Nate Powell 2017 Montminy Dentistry Tom Thill
Panchos Restaurant Nate Powell 2016 Restoration Techs Kevin Ream

Buffalo Wild Wings (15-3)

John Baumann

2015

Panchos Restaurany (7-10-1)

Nate Powell 

Panchos Restaurant (15-5-1) 

Nate Powell 

2014

Montminy Dentistry (11-8-2)

Jaime Magana 

 Teamsters (18-0)

Greg Chrisos 

2013

 Platt Electric (8-10)

John Baumann 

Teamsters (17-1) 

Greg Chrisos 

2012 

Schor Glass (9-9) 

Tony Maierhofer 

 Restoration Techs (17-1)

Kevin Ream 

2011

Kleckner Siding (8-8-2) 

Jaime Magana 

 Jungels Electric (16-2)

 Don Jungels

2010 

Teamsters (14-4) 

Greg Chrisos 

 Kackert Associates (13-5)

 Kevin Ream

2009 

Third Ward Club (15-3) 

 Andrew Thill

 Kleckner Siding (18-0)

Mike Golich 

2008 

Kackert Associates (17-1) 

Kevin Ream 

 Platt Electric (16-4)

 George Perez

2007 

Kackert Associates (18-2) 

Kevin Ream 

 Montminy Dentistry (15-3)

John Wallbaum 

2006 

Lyon Metal (13-4-1) 

Greg Chrisos 

 ABC Roofing (18-0)

Jason King 

2005 

Montminy Dentistry (14-4) 

John Wallbaum 

ABC Roofing (16-2) 

Jason King 

2004 

Montminy Dentistry (14-4) 

John Wallbaum

 Kackert Associates (16-2)

Kevin Ream 

 2003

Third Ward Club (14-4) 

Bob Brouch 

 Montminy Dentistry (15-3)

Tim Barkai 

2002 

Jungels Electric (15-3) 

 Don Jungels

 D&H Excavating (16-2)

 Jose Rivera

2001 

Kackert Assoc. (17-1) 

Kevin Ream 

 D&H Excavating (16-2)

Jose Rivera 

2000 

Montminy Dentistry (14-4) 

Mike Montminy 

Montminy Dentistry (15-3) 

 Mike Montminy

1999 

Third Ward Club (15-3) 

 Bill Copp

 Aurora Metals (7-10-1)

 Steve Berenyi

1998 

Jungels Electric (14-4) 

Don Jungels 

 Feltes Photo (16-2)

Kevin Patrick 

1997 

Platt Electric (11-7) 

Al Talkington 

Montminy Dentistry (15-3)

Mike Horton

1996

Platt Electric (16-2)

Al Talkington

Aurora Police (13-5)

Steve Solarz

1995

Oliver Structures (15-3)

Frank Appello

Oliver Structures (16-2)

Frank Appello

1994

Broadway Restaurant (16-2)

John Perkins

Broadway Restaurant (18-0)

John Perkins

1993

Dales Auto Sales (16-2)

John Chally

Aurora Industries (11-7)

Dave Stumm

1992

Platt Electric (15-3)

Dan Platt

Merchants Bank (16-2)

Keith Christoffel

1991

Aurora Federal (17-0)

Mark Hacker

Dales Auto Sales (17-0)

John Chally

1990

Merchants Bank (13-4)

Keith Christoffel

Aurora Industries (14-4)

Dave Petersohn

1989

Platt Electric (15-3)

Dan Platt

All Steel (13-5)

Ron Urbealis

1988

Merchants Bank (10-8)

Kevin LeBeau

Pilmer Realty (16-2)

Rod Van Fleet 

1987

Fox Valley Platers (10-8)

Mike Spencer

National Brush (11-6)

Denny Baumann 

1986

Fox Valley Platers (13-5)

Mike Spencer

Ingram Insurance (16-2)

Ray Sury

1985

National Brush (17-1)

Dwight King

Aurora Federal (15-2)

Brad Crawford

1984

Ingram Insurance (11-7)

Ray Sury

Aurora Federal (15-3)

John Cofield

1983

Kiwanis Club (12-6)

Jerry Cisneros

Broadway Rstrnt (16-2)

Bruce Kleinfeldt

1982

Anderson Realty (14-4)

Don Jungels

Merchants Bank (14-3)

Chuck Solberg

1981

Schindel's Beef (14-2)

George Kackert

Ingram Insurance (13-5)

Ray Sury

1980

National Brush (14-4)

Paul Veach

All Steel (12-6)

Raul Rivera 

1979

Stephens-Adamson (13-3)

Bill Russ

Barber Greene (14-3)

Bob Moga 

1978

Broadway Restaurant (12-4)

Arnie Fezekas

Barber Greene (17-1)

Bob Moga 

1977

Aurora Metals (15-3)

Jim Lindstrom

Anderson Realty (15-3)

Keith Christoffel

1976

Merchants Bank (14-3)

Chuck Solberg

Pat's Pub (13-5)

Dave Glover

1975

Aurora Metals (14-4)

Jim Lindstrom

Lyon Metal (16-2)

Don Crawford

1974

Pat's Pub (15-3)

Dave Glover

Navarro's (14-4)

Paul Baudouin

1973

Aurora Fire Protection (13-4)

Arnie Verbic

Feltes Gravel (10-5)

Bob Moga

1972

Aurora Metals (12-2)

Ron Jakious

Aurora Police (14-1)

Don Salesky

1971

Feltes Gravel (12-3)

Bob Moga

Arenkill's (9-9)

Dean Frederiksen

1970

Richards Wilcox (7-12)

Frank Rogers

National Brush (15-4)

Perry Rusher

1969

Kiwanis Club (14-5)

Dick Conover

Kiwanis Club (12-5)

Dick Conover

1968

Austin Western (11-6)

Henry Covelli

Kiwanis Club (13-5)

Dick Conover

1967

Richards Wilcox (9-8)

Steve Stanoy

Aurora Metals (13-5)

John Steib

1966

Stephens-Adamson (12-6)

Bob Hansen

Austin Western (16-1)

Roger Hart

1965

Aurora Jaycees (12-4)

John Ulrich

National Brush (13-4)

George Andrews

1964

Pines Engineering (9-9)

Walt Ewing

Richards Wilcox (15-3) 

Steve Stanoy 

1963 

Stephens-Adamson (14-3) 

James Houck